Zapojených 2000 firem a 2500 nezaměstnaných do projektu "Vzdělávání praxí"
6. 4. 2018

V dubnu před dvěma lety byla zahájena realizace projektu „Vzdělávání praxí pro zvýšení zaměstnatelnosti“. Za tu dobu se do projektu zapojilo téměř 2500 uchazečů o vzdělávání praxí a zároveň se zapojilo téměř 2000 firem nebo různých organizací, které mají zájem v rámci projektu uchazečům žádoucí vzdělávání praxí poskytnout.

Roční fungování „Vzdělávání praxí“ zapojilo do firemního prostředí téměř 650 osob
18. 12. 2017

Předvánoční čas s sebou přináší i symbolické výročí jednoho roku od zahájení prvních vzdělávání praxí. Přesně před rokem totiž odstartovalo praktické vzdělávání osob spadajících mezi rizikové skupiny trhu práce v projektu „Vzdělávání praxí pro zvýšení zaměstnatelnosti“. Od té doby bylo zahájeno téměř 650 vzdělávání praxí a stovky z nich vyústily nabídkou spolupráce na hlavní pracovní poměr.

Do projektu Vzdělávání praxí se zapojilo již 300 lidí
29. 6. 2017

Získat praxi, vylepšit si pozici na trhu práce nebo najít si nové místo. Už více než rok dává tuto příležitost zájemcům z celé České republiky projekt Vzdělávání praxí. Od počátku projektu, tedy od dubna loňského roku, již 300 lidí získalo nebo právě získává cennou praxi pod vedením zkušeného mentora přímo v reálném pracovním prostředí jimi vybrané firmy.

Klíčem k práci je praxe a další vzdělávání
2. 11. 2016

Na pomoc znevýhodněným zájemcům a uchazečům o zaměstnání přichází dvojice projektů z dílny Fondu dalšího vzdělávání (FDV). První je určen studentům posledního ročníku středních a vysokých škol, které na trhu práce diskriminuje nedostatek praxe a relevantních vědomostí a dovedností. Druhý je zejména pro ty, kteří se na trh práce vracejí po delší době.