Zajímá Vás, jak reálně probíhají vzdělávání praxí a v čem je zapojení do projektu přínosné? Podívejte se na následující videa, která jsme pro Vás natočili, abyste si mohli lépe představit, jak projekt funguje. Videa ukazují příběhy lidí, kteří se do projektu zapojili buď v roli poskytovatelů, nebo účastníků vzdělávání praxí. Videa vznikala na podzim 2017 a jsou také zveřejněna na Youtube kanále a na Facebookovém profilu projektu.

Video I

Účinkuje: Jana Kourková – Regionální projektová manažerka pro Jihočeský, Jihomoravský kraj a Kraj Vysočina
Místo natáčení: Jihlava
Hlavní sdělení: Vysvětlit, o čem je projekt Vzdělávání praxí, jak funguje zapojení do projektu a jaké benefity přináší pro účastníky z řad cílové skupiny.


Video II

Účinkuje: Věra Jindrová, poskytovatelka vzdělávání praxí na pozici Kosmetička
Profil PS: salón krásy a zdraví Lazebnice, Plzeň
Hlavní sdělení: Zprostředkovat pohled poskytovatele na zapojení do projektu. Ukázat, jak vzdělávání praxí reálně probíhalo a proč bylo pro firmu výhodné.


Video III

Účinkuje: Denisa Žipajová, účastnice vzdělávání praxí na pozici Kosmetička
Místo výkonu: salón zdraví a krásy Lazebnice, Plzeň
Hlavní sdělení: Ukázat průběh vzdělávání praxí, co se účastnice během praxe naučila a jak jí absolvování praxe do budoucna pomůže s uplatněním na trhu práce.


Video IV

Účinkuje: Daniel Čejka a Robert Pfeifer, vzdělávání praxí na pozici Opravář obuvi a kožedělného zboží
Profil PS: OSVČ podnikající jako opravář obuvi
Místo výkonu: firma Opravna obuvi Pfeifer, Jihlava
Hlavní sdělení: Zprostředkovat pohled účastníka, který absolvoval vzdělávání praxí. Jak probíhala jeho praxe a spolupráce během ní s mentorem. Získání zaměstnání díky absolvování vzdělávání praxí.
 


Video V

Účinkuje: Milan Synek, účastník vzdělávání praxí na pozici Dělník ve výrobě
Místo výkonu: firma Moraviaflor, Olešnice
Hlavní sdělení: Video ilustruje činnosti, kterým se v rámci vzdělávání praxí ve výrobě věnoval. Jak probíhala spolupráce s mentorkou a co se díky absolvování vzdělávání praxí naučil.


Video VI

Účinkuje: Ondřej Pleštil a Marie Eliášová, vzdělávání praxí na pozici Technik projektant​
Profil PS: OSVČ podnikající jako architekt v architektuře
Místo výkonu: Liberec 
Hlavní sdělení: Ve videu uvádí účastnice svoje motivace pro přihlášení do projektu, a jak její vzdělávání praxí probíhá. Zároveň je zprostředkován pohled poskytovatele, který podniká jako OSVČ a uvádí, proč je pro něj zapojení do projektu výhodné.


Video VII

Účinkuje: Romana Vogelová, účastnice vzdělávání praxí na pozici Logistik ve výrobě​
Místo výkonu: firma Sklopan, Liberec 
Hlavní sdělení: Video je pojato osobním rozhovorem s účastnicí, která vypráví, proč se do projektu rozhodla zapojit a jaké kompetence si díky vzdělávání praxí osvojila.


Video VIII

Účinkuje: Jana Lejsalová, Alena Okenková a Miloslav Brožovský, vzdělávání praxí na pozici Technik technolog a Krejčí
Místo výkonu: firma Odex, podnikající v textilním průmyslu​
Hlavní sdělení: Příběhy dvou účastníků, kteří absolvovali vzdělávání praxí a nyní jsou ve firmě zaměstnaní. Zprostředkování jejich motivace pro zapojení do projektu. Ve videu účinkuje i poskytovatelka, která uvádí, proč se rozhodla firmu do projektu zapojit.